Симптоми аутизму

Перші ознаки аутизму можуть з’явитися у віці до 3 років. Однак іноді трапляється, що вже в дитинстві батьки помічають, що їхня дитина розвивається по-іншому. Загальної картини розладу не існує, але батькам слід звертати особливу увагу на певні види поведінки дитини.

 • біоакустична КОРЕКЦІЯ

  0%
 • мультисенсорна ТЕРАПІЯ

  0%
 • ТОМАТІС ТЕРАПІЯ

  0%
 • СЕНСОМОТОРНА КОРЕКЦІЯ

  0%

Як розпізнати перші ознаки аутизму?

Ваша дитина:

 • Не розмовляє або має труднощі з мовленням
 • Не вступає у стосунки та взаємодії з іншими людьми
 • Демонструє стереотипну поведінку та гру (наприклад, махає руками, використовує для гри незвичні предмети, розставляє іграшки довгими рядами).
 • Не дивиться в очі.
 • Він не імітує поведінку інших людей або батьків
 • Не виконує прості команди (наприклад, сісти, дати іграшку або предмет).
 • Випробовує труднощі з концентрацією уваги.

Сигнали аутизму, пов’язані з порушеннями мовлення та спілкування

 • Симптоми аутизму стосуються багато в чому сфери спілкування. У дитини можуть виникнути проблеми зі встановленням контактів і звичайних розмов з оточуючими.
 • Перший сигнал, на який слід звернути увагу батькам, – це відсутність белькотіння. Крім відсутності мовлення, до нього також може належати погана міміка та рідкісний прояв емоцій

Труднощі у встановленні контакту з дитиною.

Батьки дітей, яким пізніше поставили діагноз “аутизм”, часто згадують, що вже у немовлят траплялися ситуації, коли очі дитини блукали і здавалися відсутніми.

Симптоми станів аутистичного спектра можуть бути помітними, коли батьки та однолітки намагаються залучити дитину до гри або іншої спільної діяльності. Це може бути відсутність реакції дитини на дану іграшку або предмет.

Зверніть особливу увагу на реакцію дитини, коли ви намагаєтеся з нею поспілкуватися, посміхаючись або називаючи її ім’я. Постійну відсутність відповіді на ці повідомлення можна вважати тривожною.

Інші ознаки розладу аутистичного спектру

 • Рутинна діяльність. Аутична дитина часто грається однаково, з однією й тією самою іграшкою впродовж багатьох годин – тож підозри можуть виникнути, коли дитина почувається добре, виконуючи рутинні дії впродовж тривалого часу.
 • Довго дивитись в одну точку. Це може бути годинами дивитися на годинник, прати одяг у пральній машині або використовувати двірники автомобіля.
 • Не прив’язуватися до людей, які періодично приходять до вас додому. На перший погляд здається, що дитина ігнорує прихід бабусі чи тітки, але насправді це може бути сигналом про розлад.
 • Дитина не любить, коли її торкаються, або навіть не дозволяє себе торкатися. Батьки повинні з’ясувати причину такої поведінки й проконсультуватися з фахівцем.
 • Стереотипна поведінка, наприклад, розмахування руками без причини або тривале обертання колами. Вони досить специфічні й батьки здатні помітити, чи є це одномоментною забавою, чи періодично повторюваним, невиправданим заняттям.
 • Самостимуляція. Це поведінка, спрямована на отримання сенсорного досвіду. Під час самостимуляції дитина концентрує на них максимум уваги та зазвичай не може зосередитися на опрацюванні інших подразників із навколишнього середовища. Така поведінка може стимулювати кожне з п’яти почуттів. Приклади: підстрибування, розмахування руками, постукування по столу, ритмічне погойдування в різні боки або ходьба по колу. Самостимуляція може відбуватися постійно або лише в певні моменти, наприклад, у випадку нудьги, тривоги або стресу.
 • Життя за шаблоном. В аутичних людей часто розвиваються моделі поведінки, які дають їм змогу справлятися з типовими діями, наприклад, наливати в склянку однакову кількість напою або завжди вдягатися в одному й тому самому порядку. Ці шаблони часто нагадують ритуали, пов’язані з повсякденними ситуаціями, наприклад, похід до магазину, похід до школи або навіть завдання одного й того самого запитання. Дитина з аутизмом може очікувати однієї й тієї самої відповіді щоразу, коли ставить запитання.

Аутизм – це океан можливостей. Згадані симптоми є лише орієнтовними – вони можуть проявлятися в дітей-аутистів у різній конфігурації та інтенсивності. Якщо ви помітили якийсь із них у своєї дитини, попросіть скерувати її в установу, що пропонує діагностику, або скористайтеся послугами приватних клінік.

НАША КОМАНДА

Сторожук Мария Викторовна

Сторожук Марія Вікторівна

Співзасновник, психолог, сертифікований фахівець методу біоакустичної корекції

Детальніше

Макаренко Светлана Николаевна

Макаренко Світлана Миколаївна

Психіатр. Лікар вищої категорії

Детальніше

Надоненко Александр

Надоненко Олександр Миколайович

Лікар функціональної діагностики вищої категорії

Детальніше

Скоробогатова Ольга Валентиновна

Скоробогатова Ольга Валентинівна

Невролог. Лікар вищої категорії. Кандидат медичних наук

Детальніше

Грищук Виктория Викторовна

Грищук Вікторія Вікторівна

Педіатр, Невролог, УЗД-фахівець, Остеопат

Детальніше

Мілюшин Михайло

Мілюшин Михайло

Рефлексотерапевт

Детальніше

Врач-диетолог Суслова Наталья

Суслова Наталя Олександрівна

Лікар терапевт, кардіолог, к. мед. н, фахівець в галузі клінічної біохімії

Детальніше

Пильщикова Ирина Сергеевна

Пільщикова Ірина Сергіївна

Нутриціолог, спеціаліст з функціонального інтегративного харчування, реабілітолог

Детальніше

Безугла Тетяна

Безуглая Тетяна

Логопед-дефектолог

Детальніше

Кобилинська Мар’яна

Логопед-дефектолог

Детальніше

Люта Юлія

Люта Юлія

Логопед-дефектолог

Детальніше

Марущенко Алена

Марущенко Альона

Нейропсихолог, психодіагност

Детальніше

Виктория Иллюша

Вікторія Іллюша

Дитячий, корекційний психолог

Детальніше

Дарья Третьякова

Дар’я Третьякова

Психолог, нейропсихолог

Детальніше

Тертова Валерія

Психолог, помічник нейропсихолога

Детальніше

Олексієнко Ганна

Медичний психолог, фахівець супроводу аудіо-вокальних тренувань

Детальніше

Кондратенко Валерия

Кондратенко Валерія

Психолог, фахівець супроводу аудіо-вокальних занять

Детальніше

ВИКТОРИЯ РОМАНЧЕНКО

Вікторія Романченко

Психолог, спеціаліст супроводу аудіо-вокальних занять

Детальніше

Максімова Марія

Максімова Марія

Лікар-психолог, спеціаліст супроводу аудіо-вокальних занять

Детальніше

Галкіна Ольга

Галкіна Ольга

Фізичний реабілітолог, масажист

Детальніше

Евгений Шевченко

Євген Шевченко

Мануальний терапевт, остеопат

Детальніше

Що про нас говорять

Відмінно
На основі 41 рецензії
Дымнич Ирина
Дымнич Ирина
17/11/2023
Вітаю! Я мама дівчінки, яка погано розмовляє! Мені рекомендували цей центр і я звернулась за допомогою! Тут мені дитину діагностували і прописали лікування! Шлях не швидкий, але я бачу фантастичні успіхи! Тут у центрі знаходиться відразу все( нейропсихолог, масажист,логопед,БАК,ТОМАТІОС терапія)
Andrew Butko
Andrew Butko
22/09/2023
Пишу відгук після року реабілітації. Взагалі спочатку потрапили до невролога (в іншому місці), не сказала нічого, пішли до іншого - аналогічна ситуація. Дитина 2.10 років не реагувала на ім’я, була емоційна. Але я як тато нервував, тому шукав рішення. На форумах прочитав про лікаря Сторожук та клініку, яка спеціалізується на лікуванні дітей з особливостями у розвитку. Записалися, зробили ЕЕГ, на консультації нам сказали, що є збудження нервових центрів, направили на доплерографію (виявили проблеми з судинами)- нам також лікар прописав курс методів та занять. Місяць ми інтенсивно займалися , потім перерва, пролікували судини, повторний аналіз був хороший; дитина одразу стала більш спокійною, почалися слова…підключили логопеда. Зараз кожні пів року робимо контрольне ЕЕГ. Дитині вже 4: ходить в садок, має друзів, розвивається. Дуже рад, що не зупинився рік тому і шукав)
Светлана Кузнецова кузнечик
Светлана Кузнецова кузнечик
04/08/2023
Дуже оперативно вдалося записатись на діагностику та консультацію, дуже цікаві пакети для економії, нажаль до ведучого спеціаліста на найближчий час не вдалось записатись, але коли потрапили на консультацію зрозуміли чому, дуже дякую!
Устим Харицький
Устим Харицький
29/07/2023
Звернувся за консультацією до психофізіолога з проблемою відчуття постійного підвищеного тиску, головних болей, втомлюваності, виснаження. Обрав саме цю клініку за рекомендацією знайомих. Дівчата записали на діагностику та консультацію психофізіолога Сторожук. Лікар, аналізуючи стан ритмів мого мозку (та й взагалі багато чого мені розповів цікавого), вказав на можливі проблеми з судинами шиї та голови. Я звичайно зробив доплер, та виявилися сильні спазми. Лікар прописав препарати, розслабляючий масаж та neurofeedback). Після одного курсу як новий Я ????: сплю, продуктивність топ. Це все було 5 місяців тому, через місяць повторна діагностика і подивимось на результат. Команда класна, лікар розумний, все по факту каже. Дуже вдячний вам!
Алексей Шестопал
Алексей Шестопал
15/07/2023
Дитині 7 років, йти до першого класу. Поведінка дуже активна, мало контрольована. Нам одразу ставили СДУГ. Шукали лікування. І саме в цій клініці запропонували пройти повну діагностику СДУГ. То ж тест МОХО не підтвердив гіперактивність. А зробивши електроенцефалограму, лікар пояснив у чому причина такої поведінки та неуважності. Збудження і незрілість. Тому зараз коригуємо. Як гора з плечей) тому що СДУГ не лікується. І, дякуючи цьому центру, ми тепер знаємо, у чому проблема і як лікувати)

dev-logo (2)

Ми зібрали інноваційні світові методи корекції та реабілітації психофізіологічної діяльності для того, щоб кожен клієнт зміг відчути на собі й своїх близьких результат розвитку сучасної психофізіологічної науки

Залишилися питання?

Заповніть форму нижче і ми зв'яжемося з Вами найближчим часом

dev-logo (2)

098 7135618
063 7308642

-

Україна, м. Київ
вул. Андрія Верхогляда, 4

-

rozvutok.psy@gmail.com