7 міфів про аутизм

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), 1 зі 100 осіб страждає на аутистичний спектр. Незважаючи на таку велику кількість аутистів, частина суспільства припускається когнітивних помилок, які спотворюють уявлення про аутизм. Концепція аутизму стикається з поширеними переконаннями, які часто не відповідають дійсності та відтворюють міфи і стереотипи, що спотворюють справжній образ людей з аутизмом у суспільстві.

 • біоакустична КОРЕКЦІЯ

  0%
 • мультисенсорна ТЕРАПІЯ

  0%
 • ТОМАТІС ТЕРАПІЯ

  0%
 • СЕНСОМОТОРНА КОРЕКЦІЯ

  0%

1. Міф про щеплення, що викликають аутизм

Найбільший міф, як і раніше, полягає в тому, що щеплення можуть викликати аутизм. Наукові дослідження доводять, що витоки аутизму пов’язані з розвитком нервової системи і сягають внутрішньоутробного стану дитини. Захворюваність на аутизм у щеплених і нещеплених дітей статистично не відрізняється. Щеплення, що спричиняють аутизм, – це міф, з яким потрібно боротися.

 

2. Міф про геніальність

Люди в спектрі такі самі, як і всі інші. І, як і серед усіх людей, серед них є люди з видатними талантами. Однак це не є спільною рисою чи характеристикою людей у спектрі аутизму. Проте всі таланти аутистів однаково прекрасні та гідні розвитку.

 

3. Міф про розумову відсталість

Спектр аутизму не означає, що аутист має розумову відсталість. Ці функції можуть співіснувати, а можуть і не співіснувати одна з одною.

4. Міф про емоційну дистанцію

Аутистам може знадобитися підтримка у стосунках з іншими людьми. Однак більшість із них хочуть налагоджувати зв’язки. Вони можуть відкриватися іншим, вступати у стосунки та заводити друзів. Як і всі інші, вони хочуть мати друзів, працювати та спілкуватися з іншими людьми щодня.

 

5. Міф про аутизм тільки в дітей

Аутизм супроводжує людину протягом усього життя. Вона з нею від народження до дорослого життя і старості. Це стан, який не зникає. Дорослих з аутизмом більше, ніж дітей. Аутистам потрібна підтримка протягом усього життя. Обмеження підтримки лише дітьми шкідливе для багатьох людей та їхніх родин і знижує якість їхнього життя.

 

6. Міф про лікування аутизму

Аутизм – це інша форма розвитку людини, ніж типова, що виявляється у відмінностях у способах спілкування, встановленні стосунків, вираженні емоцій, навчанні та різноманітності моделей поведінки. Кожна людина в спектрі індивідуальна, і раніше згадані особливості можуть проявлятися різною мірою. Аутизм супроводжує людину протягом усього життя. Терапія, що пропонується батькам маленьких дітей і обіцяє “вилікувати” аутизм, є образливою.

 

7. Міф про аутизм тільки в хлопчиків

Аутизм трапляється як у хлопчиків, так і в дівчаток. Велика різниця в захворюваності між обома статями, колись помітна в статистиці, останніми роками скорочується. Це пояснюється розвитком методів діагностики. Бо дівчатка краще адаптуються в суспільстві, і їх важче діагностувати. Крім того, є аутичні люди, які ідентифікують себе як небінарні й не ідентифікують себе з жодною статтю.

НАША КОМАНДА

Сторожук Мария Викторовна

Сторожук Марія Вікторівна

Співзасновник, психолог, сертифікований фахівець методу біоакустичної корекції

Детальніше

Макаренко Светлана Николаевна

Макаренко Світлана Миколаївна

Психіатр. Лікар вищої категорії

Детальніше

Надоненко Александр

Надоненко Олександр Миколайович

Лікар функціональної діагностики вищої категорії

Детальніше

Скоробогатова Ольга Валентиновна

Скоробогатова Ольга Валентинівна

Невролог. Лікар вищої категорії. Кандидат медичних наук

Детальніше

Грищук Виктория Викторовна

Грищук Вікторія Вікторівна

Педіатр, Невролог, УЗД-фахівець, Остеопат

Детальніше

Мілюшин Михайло

Мілюшин Михайло

Рефлексотерапевт

Детальніше

Врач-диетолог Суслова Наталья

Суслова Наталя Олександрівна

Лікар терапевт, кардіолог, к. мед. н, фахівець в галузі клінічної біохімії

Детальніше

Пильщикова Ирина Сергеевна

Пільщикова Ірина Сергіївна

Нутриціолог, спеціаліст з функціонального інтегративного харчування, реабілітолог

Детальніше

Безугла Тетяна

Безуглая Тетяна

Логопед-дефектолог

Детальніше

Кобилинська Мар’яна

Логопед-дефектолог

Детальніше

Люта Юлія

Люта Юлія

Логопед-дефектолог

Детальніше

Марущенко Алена

Марущенко Альона

Нейропсихолог, психодіагност

Детальніше

Виктория Иллюша

Вікторія Іллюша

Дитячий, корекційний психолог

Детальніше

Дарья Третьякова

Дар’я Третьякова

Психолог, нейропсихолог

Детальніше

Тертова Валерія

Психолог, помічник нейропсихолога

Детальніше

Олексієнко Ганна

Медичний психолог, фахівець супроводу аудіо-вокальних тренувань

Детальніше

Кондратенко Валерия

Кондратенко Валерія

Психолог, фахівець супроводу аудіо-вокальних занять

Детальніше

ВИКТОРИЯ РОМАНЧЕНКО

Вікторія Романченко

Психолог, спеціаліст супроводу аудіо-вокальних занять

Детальніше

Максімова Марія

Максімова Марія

Лікар-психолог, спеціаліст супроводу аудіо-вокальних занять

Детальніше

Галкіна Ольга

Галкіна Ольга

Фізичний реабілітолог, масажист

Детальніше

Евгений Шевченко

Євген Шевченко

Мануальний терапевт, остеопат

Детальніше

Що про нас говорять

Відмінно
На основі 41 рецензії
Дымнич Ирина
Дымнич Ирина
17/11/2023
Вітаю! Я мама дівчінки, яка погано розмовляє! Мені рекомендували цей центр і я звернулась за допомогою! Тут мені дитину діагностували і прописали лікування! Шлях не швидкий, але я бачу фантастичні успіхи! Тут у центрі знаходиться відразу все( нейропсихолог, масажист,логопед,БАК,ТОМАТІОС терапія)
Andrew Butko
Andrew Butko
22/09/2023
Пишу відгук після року реабілітації. Взагалі спочатку потрапили до невролога (в іншому місці), не сказала нічого, пішли до іншого - аналогічна ситуація. Дитина 2.10 років не реагувала на ім’я, була емоційна. Але я як тато нервував, тому шукав рішення. На форумах прочитав про лікаря Сторожук та клініку, яка спеціалізується на лікуванні дітей з особливостями у розвитку. Записалися, зробили ЕЕГ, на консультації нам сказали, що є збудження нервових центрів, направили на доплерографію (виявили проблеми з судинами)- нам також лікар прописав курс методів та занять. Місяць ми інтенсивно займалися , потім перерва, пролікували судини, повторний аналіз був хороший; дитина одразу стала більш спокійною, почалися слова…підключили логопеда. Зараз кожні пів року робимо контрольне ЕЕГ. Дитині вже 4: ходить в садок, має друзів, розвивається. Дуже рад, що не зупинився рік тому і шукав)
Светлана Кузнецова кузнечик
Светлана Кузнецова кузнечик
04/08/2023
Дуже оперативно вдалося записатись на діагностику та консультацію, дуже цікаві пакети для економії, нажаль до ведучого спеціаліста на найближчий час не вдалось записатись, але коли потрапили на консультацію зрозуміли чому, дуже дякую!
Устим Харицький
Устим Харицький
29/07/2023
Звернувся за консультацією до психофізіолога з проблемою відчуття постійного підвищеного тиску, головних болей, втомлюваності, виснаження. Обрав саме цю клініку за рекомендацією знайомих. Дівчата записали на діагностику та консультацію психофізіолога Сторожук. Лікар, аналізуючи стан ритмів мого мозку (та й взагалі багато чого мені розповів цікавого), вказав на можливі проблеми з судинами шиї та голови. Я звичайно зробив доплер, та виявилися сильні спазми. Лікар прописав препарати, розслабляючий масаж та neurofeedback). Після одного курсу як новий Я ????: сплю, продуктивність топ. Це все було 5 місяців тому, через місяць повторна діагностика і подивимось на результат. Команда класна, лікар розумний, все по факту каже. Дуже вдячний вам!
Алексей Шестопал
Алексей Шестопал
15/07/2023
Дитині 7 років, йти до першого класу. Поведінка дуже активна, мало контрольована. Нам одразу ставили СДУГ. Шукали лікування. І саме в цій клініці запропонували пройти повну діагностику СДУГ. То ж тест МОХО не підтвердив гіперактивність. А зробивши електроенцефалограму, лікар пояснив у чому причина такої поведінки та неуважності. Збудження і незрілість. Тому зараз коригуємо. Як гора з плечей) тому що СДУГ не лікується. І, дякуючи цьому центру, ми тепер знаємо, у чому проблема і як лікувати)

dev-logo (2)

Ми зібрали інноваційні світові методи корекції та реабілітації психофізіологічної діяльності для того, щоб кожен клієнт зміг відчути на собі й своїх близьких результат розвитку сучасної психофізіологічної науки

Залишилися питання?

Заповніть форму нижче і ми зв'яжемося з Вами найближчим часом

dev-logo (2)

098 7135618
063 7308642

-

Україна, м. Київ
вул. Андрія Верхогляда, 4

-

rozvutok.psy@gmail.com