Щеплення та аутизм
Принцип, що щеплення НЕ викликають аутизм.
На жаль, міф про вакцинацію досі залишається одним із найпопулярніших. І, на жаль, він досі функціонує в суспільстві. Хоча з моменту публікації неправдивих результатів досліджень, що пов’язують аутизм зі щепленнями, минуло вже майже чверть століття, чимало батьків досі не знають, чи варто їм робити щеплення своїм дітям.
Безпідставна стаття про зв’язок щеплень і аутизму
Все почалося зі статті Ендрю Вейкфілда, опублікованої в журналі The Lancet 1998 року. Вона припустила зв’язок між вакцинацією MMR проти кору, епідемічного паротиту і краснухи та розладами аутистичного спектра. Стаття викликала паніку, вчені розкритикували її зміст і швидко вказали на необґрунтованість її тези. Текст являв собою опис невеликої серії випадків без контрольної групи і ґрунтувався на посиланнях на спогади і переконання батьків.
Епідеміологічні дослідження, проведені протягом наступного десятиліття, послідовно не змогли підтвердити докази зв’язку між щепленнями і виникненням аутизму. Брехню неодноразово викривали, статтю відкликали, а доктора Вейкфілда позбавили адвокатського статусу.
Довгострокові ефекти щеплень
Страх перед щепленнями, колись укорінений, продовжує зростати у свідомості батьків. Тому було проведено подальші дослідження. Дослідження 2014 року, засновані на вибірці в 1,2 мільйона осіб, не виявили жодного зв’язку між розладами аутистичного спектра та щепленнями. Вчені довели, що причини аутизму пов’язані з розвитком нервової системи і сягають внутрішньоутробного стану дитини
Також американська класифікація розладів DSM V і міжнародна класифікація хвороб і розладів ICD 11, що готується, відносять аутизм до групи порушень нервового розвитку.